مهران فره راز

وب سایت شخصی

ماوس فراسو

یکی از محصولاتی که در صنعت کامپیوتر , در طول زمان چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ تکنولوژی ساخت , پیشرفت های زیادی را به خود دیده است , ماوس کامپیوتر می باشد , که در این عرصه هم , شرکت فراسو یکی از قطب های اصلی بازار به حساب می آید و با عرضه …ئ طیف گسترده و متنوع از انواع ماوس ها , توانسته کاربر های مختلفی را در زمینه های متفاوت جذب و پشتیبانی کند .
ماوس از اولین طیف محصولات شرکت فراسو به حساب می آید و در طول این سال ها تجربه های زیادی را در تولید این محصول در طول زمان تکامل آن کسب کرده است و این موضوع از دلایل موفقیت این شرکت به حساب می آید , که توانسته بازار هدف و نیاز های آن را تشخیص و آن ها را برآورده کند .
ماوس های شرکت فراسو برای کاربرد های مختلف اعم از اداری و خانگی و گیم و حتی ماوس های مخصوص طراحی و استفاده در برنامه های گرافیکی تولید شده اند .
مدل ماوس ها با حروف اختصاری ( FOM ( Farassoo Optical Mouse و
( FLM ( Farassoo Laser Mouse  آغاز و با توجه به نوع و کاربرد آن , یک عدد ۳ یا ۴ رقمی در کنار آن قرار می گیرد که در مجموع , مدل ماوس را تشکیل می دهند .
ماوس های اپتیک ماوس هائی هستند که یک ال ای دی رنگی یا به اصطلاح ساده تر یک چراغ قرمز رنگ یا آبی رنگ در زیر آن ها وجود دارد , که نور ال ای دی به واسطه ئ یک منشور متمرکز شده , به سطح زیر ماوس می رسد و نور منعکس شده از سطح , از منشور عبور کرده و متمرکز شده و  توسط سنسور ماوس دریافت می شود و اطلاعات دریافت شده در پردازنده ئ ماوس تحلیل و به وسیله ئ رابط ماوس , به مبدا که می تواند یک نوت بوک یا کامپیوتر باشد فرستاده می شود .
یک ماوس اپتیکال ساده معمولا از ۲ عدد میکرو سوئیچ کوچک به عنوان کلیک ها و یک عدد اپتیک و یک منشور و یک سنسور و یک برد چاپی با آی سی پردازنده و یک عدد پتانسیومتر به عنوان اسکرول ماوس و کابل ارتباطی با پورت یو اس بی یا پی اس تو تشکیل شده است .
ماوس های لیزر از نور های فرا بنفش برای پیمایش سطوح استفاده می کنند , که باعث می شود در زیر ماوس لیزر , نوری دیده نشود .
از تفاوت های ماوس های اپتیک و لیزر می توان به این مورد اشاره کرد که , از ماوس های لیزر می توان برای استفاده در سطوح مختلف اعم از چوب و شیشه و پلاستیک با رنگ های گوناگون استفاده کرد , ولی ماوس های اپتیک برای نشان دادن عملکرد مناسب خود , نیاز به سطوح مشکی  و مات دارند , که انعکاس نور نداشته باشند و بر روی سطوحی که نور را از خود عبور می دهند غیر قابل استفاده می باشند .
دقت و سرعت ماوس های لیزر , البته با در نظر گرفتن DPI  آن ها , معمولا در اکثر مواقع از ماوس های اپتیک مشابه خود , بیشتر است .
DPI ماوس که به عنوان واحد اندازه گیری Resolution ماوس و دقت ماوس هم شناخته می شود , نشانگر قدرت پیمایش و تشخیص تعداد نقطه ها یا واحد های سطح در هر اینچ مربع توسط ماوس می باشد .
به زبان ساده ماوس ها با DPI بالاتر , سرعت بیشتری هم دارند و در هر حرکت بسیار کم ماوس با DPI بالاتر , حرکت بیشتر و سریع تر پوئینتر ماوس را , نسبت به ماوس هایی با DPI پائین تر , در صفحه ئ نمایش احساس می شود .
ماوس های اپتیک در سطوحی که انعکاس نور دارند و در سطوح براق تقریبا غیر قابل استفاده می باشند , در حالی که ماوس های لیزر را می توان در سطوح مختلف استفاده کرد , البته برای ماوس های لیزر هم استثنائ وجود دارد و بر روی میز های چوبی و یا فلزی که یک سطح شیشه ای رنگی و یا براق روی آن قرار داشته باشد , و نور چراغ و یا مهتابی به صورت مستقیم روی آن افتاده باشد , این ماوس ها نیز کارائی ندارند و برای این سطوح حتما می بایست از ماوس های لیزر با تکنولوژی G-Laser استفاده شود .
ماوس های اپتیک معمولا دارای دقت ۸۰۰ تا ماکزیموم ۱۶۰۰ DPI می باشند , ولی در ماوس های لیزر این عدد از ۱۶۰۰ تا معمولا ۳۲۰۰ DPI است , که نشان از دقت و سرعت بالاتر ماوس های لیزر می باشد .
ماوس های لیزر با DPI بالا برای کارهای گرافیکی و طراحی استفاده می شوند , که با شکل و شمایل ارگونومیک و خاص , ماوس هائی ایده آل برای گیم خواهند شد .
علاوه بر دسته بندی ماوس ها به مدل های لیزر و اپتیک , ماوس از لحاظ نحوه ئ ارتباط با کامپیوتر هم به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند , که شامل ماوس های سیمی که خود به دو دسته ئ یو اس بی و پی اس تو تقسیم می شوند و ماوس های بی سیم که شامل ماوس هایی با تکنولوژی وایرلس ۶۸Mhz و ۲.۴Ghz و ماوس های بلوتوث می شود . در کنار نام ماوس های بیسیم وایرلس از حروف RF و در کنار نام ماوس های بلوتوث از حروف BT استفاده شده است .
ماوس های وایرلس دارای یک عدد دانگل یا رسیور برای بر قراری ارتباط با کامپیوتر یا نوت بوک می باشند , که در ماوس هایی با تکنولوژی ۶۸Mhz در زیر ماوس و زیر دانگل آن , یک دکمه وجود دارد , که فشردن همزمان آن ها , باعث کانکت شدن ماوس با دانگل می شود , ولی امکان تداخل در ماوس هائی با این تکنولوژی , که در کنار هم استفاده می شوند , وجود دارد , ولی در ماوس ها با تکنولوژی جدید تر و پیشرفته تر ۲.۴Ghz در زیر دانگل آن دکمه ئ ست وجود ندارد و کانکت شدن ماوس و دانگل به صورت اتوماتیک و فقط با فشردن دکمه ئ زیر ماوس می باشد , که در این ماوس ها امکان تداخل و گم شدن ماوس در حین کار وجود ندارد .
ماوس های بلوتوث فاقد رسیور می باشند و برای استفاده از آن های می بایست یا از بلوتوث لپ تاپ و یا از دانگل بلوتوث جداگانه , استفاده شود .
تقسیم بندی آخر ماوس های فراسو , ماوس های نوت بوکی یا ماوس های Retractable می باشد , که دارای سیم جمع کن هستند , که آن ها را به ماوس هائی کوچک و قابل حمل و مخصوص استفاده برای نوت بوک بدل می کند

معرفی اولین برنده ئ قرعه کشی فیس بوکی فراسو !!!

شبکه های اجتماعی من:

شما می توانید  برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهدهء نمونهء کار های من، نام بنده را به صورت فارسی” مهران فره راز” و یا به صورت انگلیسی”Mehran Farahraz” گوگل نمائید.

Website : www.mehranfarahraz.com/
Weblog : mehranfarahraz.persianblog.ir
LinkedIn : https://ir.linkedin.com/in/mehranfarahraz
Twitter : https://twitter.com/mehran_farahraz
About.me : about.me/Mehran.Farahraz
Facebook : https://www.facebook.com/Mehran.Farahraz
Google+ : https://plus.google.com/+MehranFarahraz
Instagram : https://instagram.com/farahraz
Vimeo : https://vimeo.com/mehranfarahraz
Aparat : https://www.aparat.com/farassoo
Youtube : https://www.youtube.com/user/mehran8398

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *