مهران فره راز

وب سایت شخصی

ماوس های وایرلس و بلوتوث فراسو

شرکت فراسو در کنار تولید ماوس های سیم دار با پورت های USB و PS/2 برای تمام کاربرد ها , اعم از اداری و خانگی و حتی ماوس های گیم و طراحی , در تابستان امسال , نگاه ویژه ای به ماوس های بی سیم داشته و مدل های جدیدی را هم با تکنولوژی RF و هم تکنو…لوژی Bluetooth روانه ئ بازار کرده است .
در حال حاضر ۱۲ مدل مختلف ماوس وایرلس و ۵ مدل بلوتوث تولید شده , که تمام این مدل ها اپتیک بوده و در مشخصات مختلف با ۱ باطری قلمی و یا ۲ باطری نیم قلمی و یا قلمی , بسته به نیاز افراد قابل استفاده می باشند .
ماوس های وایرلس جدید , تماما از تکنولوژی ۲.۴GHz برای ارتباط با دانگل یا رسیور خود استفاده می کنند , که پیشرفته ترین نوع ارتباط برای استفاده در لوازم جانبی بیسیم می باشد . این تکنولوژی احتمال تداخل را به صفر رسانده و از یک کانال و ID منحصر به فرد در ارتباط ها استفاده می کند . در گذشته امکان استفاده از چند ماوس و یا کیبورد وایرلس با تکنولوژی های قدیمی مانند ۶۸MHz , به دلیل ایجاد تداخل , وجود نداشت و معمولا وسایلی که در کنار هم استفاده می شدند , بر روی هم تاثیر گذاشته و گاهی باعث قطع ارتباط دستگاه با دانگل مورد نظر می شدند , که در مدل های جدید این مشکل بر طرف شده است .
ست کردن مدل های جدید راحت تر و احتمال قطع شدن ارتباط دستگاه و دانگل بسیار کم شده است .
استفاده از تکنولوزی اپتیک در ماوس های وایرلس باعث افزایش طول عمر باطری این محصولات هم شده است , به طوری که در بعضی مدل ها , طول عمر باطری به ۶ ماه هم رسیده است .
در کنار استفاده از تکنولوزی اپتیک برای افزایش طول عمر باطری , تمام ماوس ها از دقت بالای ۱۶۰۰DPI بهره مند هستند , که برای تمام کار برد ها , اعم از گیم و طراحی هم جوابگو بوده و بازدهی بسیار مناسبی را ارائه می دهند .
از محاسن استفاده از تکنولوژی ۲.۴GHz می توان به افزایش مصافت بین ماوس و دانگل آن هم نام برد , که طول مفید کارکرد را به ۱۰ متر رسانده است , که قابل قیاس با ماوس های قدرتمند بلوتوث می باشند , که این خصوصیت برای ماوس های وایرلس با تکنولوژی RF بسیار ایده ال است .
ماوس های بلوتوث عرضه شده , هم از تکنولوژی Bluetooth 2 و هم Bluetooth 3 استفاده می کنند . ماوس ها فاقد دانگل و رسیور بلوتوث بوده و برای استفاده از آن ها در PC ها , می بایست رسیور جداگانه خریداری شود , ولی استفاده ئ ایده ال آن ها در نوت بوک ها می باشد , که می توان برای برقراری ارتباط نوت بوک و ماوس , از بلوتوث داخلی لپ تاپ استفاده کرد و دیگر پورت USB نوت بوک برای ماوس اشغال نمی شود .
یکی از تفاوت های بلوتوث ۲ و ۳ , مصافت کارکرد مفید ماوس است , که در ماوس های با تکنولوژی بلوتوث ۳ به ۱۵ متر افزایش پیدا کرده است .
برای استفاده از ماوس های بلوتوث می بایست برنامه ئ مدیریت بلوتوث بر روی لپ تاپ یا پی سی نصب شده باشد که بسته به نوع برنامه , قابلیت های مناسبی را برای ماوس بلوتوث اعم از مدیریت مصرف باطری و کاربرد های گوناگون فراهم می کند .
ماوس های بلوتوث عرضه شده نیز اپتیک بوده و دارای دقت ۱۶۰۰DPI به بالا می باشند , که روی هم رفته بازدهی فوق العاده ای را در اختیار کاربر قرار می دهد .
مصرف باطری این ماوس ها هم , ۲ عدد باطری قلمی یا نیم قلم در مدل های مختلف می باشد .
در کل ماوس های بی سیم وایرلس در محصولات فراسو و اکرون با پسوند RF و دارای دانگل و رسیور بسیار کوچک و ماوس های بلوتوث در هر ۲ برند با پسوند BT و بدون دانگل عرضه شده اند .
برخی از مدل های وایرلس فراسو عرضه شده به صورت زیر می باشند که اطلاعات دقیق تر در مورد آن ها در سایت های اسپیرو و فراسو موجود می باشد :
FOM-3513RF , FOM-1365RF , FOM-1325RF , FOM-1355RF , FOM-1345RF , FOM-2211RF
و مدل های اکرون :
OM135RF , OM106RF , OM910RF , OM113RF
و برخی از ماوس های بلوتوث عبارتند از :
FOM-1335BT , FOM-1345BT , FOM-1310BT , OM-140BT

ماوس های عرضه شده دارای کاربرد ها و ویژگی های متفاوتی هستند که در برخی مدل ها از کلید های مورد استفاده در اینترنت و دکمه ئ دابل کلید و دکمه ئ تغییر دقت استفاده شده است و تمام مدل ها دارای قابلیت Power Save هستند , که بعد از گذشت مدتی حدودا ۱۰ دقیقه , که در مدل های مختلف متفاوت است , اگر ماوس بی حرکت باشد و استفاده ای از آن نشود , ماوس خود به خود خاموش شده و از مصرف بی مورد باطری در آن ها جلوگیری می شود .
در برخی مدل ها امکان قرار دادن دانگل در داخل ماوس وجود دارد و مدل های مخصوص گیم هم در ماوس های بی سیم جدید دیده می شوند .
قیمت تمامی ماوس های جدید کاملا رقابتی و اقتصادی بوده و با قیمتی مناسب , بازدهی بسیار بالائی را دارا می باشند , که برای تمام کابرد ها هم قابل استفاده هستند .
تمامی این محصولات یک سال گارانتی تعویض شرکت اسپیرو را دارا بوده و در حال حاضر در تمامی فروشگاه های لاوان و فروشگاه های اینترنتی و همچنین زیر مجموعه های فروش شرکت فراسو قابل عرضه می باشند .

 

شبکه های اجتماعی من:

شما می توانید  برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهدهء نمونهء کار های من، نام بنده را به صورت فارسی” مهران فره راز” و یا به صورت انگلیسی”Mehran Farahraz” گوگل نمائید.

Website : www.mehranfarahraz.com/
Weblog : mehranfarahraz.persianblog.ir
LinkedIn : https://ir.linkedin.com/in/mehranfarahraz
Twitter : https://twitter.com/mehran_farahraz
About.me : about.me/Mehran.Farahraz
Facebook : https://www.facebook.com/Mehran.Farahraz
Google+ : https://plus.google.com/+MehranFarahraz
Instagram : https://instagram.com/farahraz
Vimeo : https://vimeo.com/mehranfarahraz
Aparat : https://www.aparat.com/farassoo
Youtube : https://www.youtube.com/user/mehran8398

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *