مهران فره راز

وب سایت شخصی

کیبورد فراسو مدل FCR-3200

کیبورد های شرکت فراسو از لحاظ نوع دکمه های آن ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که معمولا در یک خانواده از کیبورد ها , از یک تکنولوژی ساخت کلید استفاده شده است . معمولا نوع دکمه های یک کیبورد , در سفتی و نرمی و همچنین طول عمر کیبورد و کلید های آن موثر می باشد . در خانواده های سری ۲ و ۷ و ۸ معمولا از رابر های یک تیکه در زیر کلید ها استفاده شده است . رابر یک پلاستیک نرم در زیر هر کلید است که فشا…ر وارد بر کلید ها را به کاغذ مغناطیسی کیبورد که به اصطلاح شیت نامیده می شود منتقل کرده و شیت هم وظیفه ئ انتقال این اطلاعات را به برد اصلی کیبورد که مغز صفحه ئ کلید است بر عهده دارد و در آن جا مجموعه ئ این اطلاعات به دیتا های قابل پردازش در کامپیوتر تبدیل شده و به وسیله ئ کابل کیبورد و یا به صورت امواج RF در کیبورد های وایرلس به کامپیوتر فرستاده می شود .
همان طور که گفته شد در خانواده های سری ۲ و ۷ و ۸ معمولا از رابر یک تیکه , که یک مجموعه ئ پیوسته است , در زیر تمام دکمه های یک کیبورد استفاده می شود . در خانواده های سری ۳ و ۵ و ۶ معمولا از رابر های دانه ای در زیر هر کدام از کلید ها استفاده شده است , یعنی هر کلید در یک کیبورد دارای یک رابر مستقل و جدا در زیر خود می باشد . معمولا کیبورد هایی که رابر یک تیکه دارند , دارای دکمه های برجسته و جدا جدا و بزرگ می باشند , که به کیبورد های با دکمه های دسکتاپی معروف هستند . در عوض در کیبورد هایی که از رابر های دانه ای در آن ها استفاده شده است , معمولا دکمه های نوت بوکی و تخت و اسیم دارند , که به کیبورد های اسلیم با دکمه های نوت بوکی معروف هستند . معمولا کیبورد های تخت دارای دکمه هائی نزدیک به هم و یک پارچه و فشرده هستند که در سایز های کوچک تر عرضه می شوند و کیبورد های دسکتاپی با رابر یک تیکه دارای سایز بزرگ و پهنای بیشتری هستند .
کیبورد های سری ۳ معمولا دارای رابر های دانه ای و دکمه های تقریبا اسلیم با برجستگی بسیار کم می باشند , که در قیمت های پائین عرضه شده اند و برای افراد و شرکت هائی که می خواهند با هزینه ای پائین کیبورد هائی با کیفیت داشته باشند بسیار مناسب هستند . از کیبورد های پر فروش سری ۳ می توان به FCR-3200 اشاره کرد که کیبوردی مطمئن با دکمه هائی نرم و پورت ارتباطی PS2 است که به تناسب قیمت پائین آن , کارائی فوق العاده ای را ارائه می دهد . ترتیب مناسب کلید ها و داشتن کلید های مالتی مدیای مناسب از مزایای آن به حساب می آید . این کیبورد بدون نیاز به درایور در تمام سیستم عامل ها کار می کند و کیبوردی شیک و اقتصادی به حساب می آید .

 

شبکه های اجتماعی من:

شما می توانید  برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهدهء نمونهء کار های من، نام بنده را به صورت فارسی” مهران فره راز” و یا به صورت انگلیسی”Mehran Farahraz” گوگل نمائید.

Website : www.mehranfarahraz.com/
Weblog : mehranfarahraz.persianblog.ir
LinkedIn : https://ir.linkedin.com/in/mehranfarahraz
Twitter : https://twitter.com/mehran_farahraz
About.me : about.me/Mehran.Farahraz
Facebook : https://www.facebook.com/Mehran.Farahraz
Google+ : https://plus.google.com/+MehranFarahraz
Instagram : https://instagram.com/farahraz
Vimeo : https://vimeo.com/mehranfarahraz
Aparat : https://www.aparat.com/farassoo
Youtube : https://www.youtube.com/user/mehran8398

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *